Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; IP67; -25÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BES R05KB-POC40B-S49A
Tootja: BALLUFF
Tootja tootekood: BES R05KB-POC40B-S49A
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷4mm; 10÷30VDC; IP67; -25÷70°C
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...4mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switching frequency max | 400Hz |
| Kind of forehead | embedded |