Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 24VDC; 32A; BF; screw terminals
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF18T2L024
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: BF18T2L024
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 24VDC; 32A; BF; screw terminals
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -50...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 81mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NC x2 + NO x2 |