Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 38A; for DIN rail mounting; BF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF38T4A230
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: BF38T4A230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 38A; for DIN rail mounting; BF
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 38A |
| Operating temperature | -50...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 61mm |
| Height | 90mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 4-pole |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Contacts configuration | NO x4 |