Contactor: 3-pole; NO x3; 100÷250VAC,100÷250VDC; 50A; BF; -40÷70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF5000E230
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: BF5000E230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 100÷250VAC,100÷250VDC; 50A; BF; -40÷70°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 136mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 3-pole |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Contacts configuration | NO x3 |