Transistor: PNP; bipolar; 250V; 50mA; SOT89
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF623,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BF623,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 250V; 50mA; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Collector current | 50mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 250V |
| Current gain | 50 |