Contactor: 3-pole; NO x3; 110VAC; 80A; for DIN rail mounting; BF
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF8000A110
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: BF8000A110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; 110VAC; 80A; for DIN rail mounting; BF
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 80A |
| Operating temperature | -50...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 55mm |
| Height | 136mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 3-pole |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Contacts configuration | NO x3 |