Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.1A; 200mW; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF820W,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BF820W,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.1A; 200mW; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323, SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 50 |