Safety Capacitor, 1 µF, X2, MKP3362 X2 Series, 310 V, Metallized PP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233620105
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233620105
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety Capacitor, 1 µF, X2, MKP3362 X2 Series, 310 V, Metallized PP
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 310V AC, 630V DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 11x21x31mm |
| Capacitance | 1µF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 3.5mm |
| Climate class | 55/105/56 |
| Max operating temperature | 110°C |