Capacitor: polypropylene; Y2; 2.2nF; 10mm; ±20%; 4x10x12.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233660222
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233660222
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Y2; 2.2nF; 10mm; ±20%; 4x10x12.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC, 1kV DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body dimensions | 4x10x12.5mm |
| Capacitance | 2.2nF |
| Kind of capacitor | Y2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 3.5mm |
| Climate class | 55/105/56 |