Capacitor: polypropylene; X1; 100nF; 440VAC; ±20%; THT; Pitch: 15mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233810104
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233810104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; X1; 100nF; 440VAC; ±20%; THT; Pitch: 15mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 440V AC, 1kV DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 15mm |
| Capacitance | 100nF |
| Kind of capacitor | X1 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 3.5mm |
| Climate class | 50/105/56 |