Capacitor: polypropylene; 47nF; 17.5x13.5x7mm; THT; ±20%; 15mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233814473
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233814473
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 47nF; 17.5x13.5x7mm; THT; ±20%; 15mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 440V AC, 1kV DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 15mm |
| Capacitance | 47nF |
| Kind of capacitor | X1 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 25mm |
| Climate class | 50/105/56 |