Safety Capacitor, 4700 pF, Y2, MKP3386 Y2 Series, 300 V, Metallized PP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233860472
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233860472
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Safety Capacitor, 4700 pF, Y2, MKP3386 Y2 Series, 300 V, Metallized PP
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 300V AC, 1kV DC |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Capacitance | 4.7nF |
| Kind of capacitor | Y2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Max operating temperature | 105°C |