Capacitor: polypropylene; X2; 100nF; 10mm; ±20%; 6x12x12.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233920104
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233920104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; X2; 100nF; 10mm; ±20%; 6x12x12.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 310V AC, 630V DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 10mm |
| Capacitance | 100nF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 3.5mm |
| Climate class | 55/110/56 |