Capacitor: polypropylene; X2; 470nF; 15mm; ±20%; 10x16.5x17.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC233920474
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC233920474
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; X2; 470nF; 15mm; ±20%; 10x16.5x17.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 310V AC, 630V DC |
| Tolerance | ±20% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 15mm |
| Body dimensions | 10x16.5x17.5mm |
| Capacitance | 470nF |
| Kind of capacitor | X2 |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Lead length | 3.5mm |
| Climate class | 55/110/56 |