Capacitor: polyester; 470nF; 220VAC; 400VDC; Pitch: 22.5mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC236855474
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC236855474
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 470nF; 220VAC; 400VDC; Pitch: 22.5mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 220V AC, 400V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Body dimensions | 8x20x26mm |
| Capacitance | 470nF |
| Type of capacitor | polyester |