Capacitor: polyester; 100nF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 5mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC237018104
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC237018104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 100nF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 5mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 63V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Body dimensions | 7.2x2.5x6.5mm |
| Max. operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Climate class | 55/100/56 |