Capacitor: polyester; 220nF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 0.5mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC237075224
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC237075224
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 220nF; 40VAC; 63VDC; Pitch: 0.5mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Body dimensions | 3.5x8x7.2mm |
| Capacitance | 220nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Lead length | 5mm |