Capacitor: polyester; 100nF; 160VAC; 250VDC; Pitch: 0.5mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC2370EH104
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC2370EH104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 100nF; 160VAC; 250VDC; Pitch: 0.5mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 160V AC, 250V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Body dimensions | 6x11x7.2mm |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Lead length | 5mm |