Capacitor: polyester; 22nF; 220VAC; 400VDC; Pitch: 10mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC237251223
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC237251223
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 22nF; 220VAC; 400VDC; Pitch: 10mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 220V AC, 400V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body dimensions | 4x10x12.5mm |
| Capacitance | 22nF |
| Type of capacitor | polyester |