Capacitor: polyester; 1.1nF; 160VAC; 250VDC; Pitch: 27.5mm; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC237390112
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC237390112
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 1.1nF; 160VAC; 250VDC; Pitch: 27.5mm; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 160V AC, 250V DC |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 31x9x27.5mm |
| Capacitance | 1.1nF |
| Type of capacitor | polyester |