Capacitor: polypropylene; 4.7uF; 22.5mm; ±10%; 14.9x28x26mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFC246816475
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: BFC246816475
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 4.7uF; 22.5mm; ±10%; 14.9x28x26mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | 2pin |
| Terminal pitch | 22.5mm |
| Body dimensions | 14.9x28x26mm |
| Max. operating voltage | 160V AC |
| Capacitance | 4.7µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Climate class | 55/105/56 |