Transistor: NPN; SiGe: C; bipolar; HBT,RF; 13V; 70mA; 0.24W; SOT343
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFP760H6327XTSA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BFP760H6327XTSA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; SiGe: C; bipolar; HBT,RF; 13V; 70mA; 0.24W; SOT343
| Mounting | SMD |
| Case | SOT343 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 240mW |
| Collector current | 70mA |
| Frequency | 45GHz |
| Collector-emitter voltage | 13V |
| Kind of transistor | RF |
| Current gain | 160...400 |