Sensor: optical fibre amplifier; NPN; IP40; 12÷24VDC; -10÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BFX-D1-N
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: BFX-D1-N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: optical fibre amplifier; NPN; IP40; 12÷24VDC; -10÷50°C
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP40 |
| Body material | plastic |
| Body dimensions | 70.5x30.6x10mm |
| Kit contents | amplifier, connection cable |
| Output configuration | NPN |
| Type of sensor | optical fibre amplifier |
| Sensors features | LCD display, timer |
| Connection | connectors |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |