Transistor: IGBT; SiC SBD; 1.2kV; 75A; 568W; TO247-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BGH75N120HF1
Tootja: BASiC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BGH75N120HF1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; SiC SBD; 1.2kV; 75A; 568W; TO247-3
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | Field Stop, Trench |
| Turn-on time | 140ns |
| Power dissipation | 568W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 200A |
| Collector current | 75A |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |