Transistor: IGBT; SiC SBD; 650V; 75A; TO247-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BGH75N65ZF1
Tootja: BASiC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BGH75N65ZF1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT; SiC SBD; 650V; 75A; TO247-4
| Mounting | THT |
| Case | TO247-4 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Technology | Field Stop, Trench |
| Turn-on time | 84ns |
| Power dissipation | 405W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 300A |
| Collector current | 75A |
| Collector-emitter voltage | 650V |
| Turn-off time | 565ns |