Tape: electrical insulating; W: 50mm; L: 20m; D: 0.19mm; black; 125%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BI5010
Tootja: HPX
Tootja tootekood: BI5010
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 50mm; L: 20m; D: 0.19mm; black; 125%
| Operating temperature | ≤ 80°C |
| Colour | black |
| Width | 50mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 190µm |
| Dielectric strength | 7kV/mm |
| Tape application | electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Elongation at rupture | 125% |
| Adhesive strength | 0.12N/mm |