Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷0.05m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BJ50-BDT-P
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: BJ50-BDT-P
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0.01÷0.05m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Body material | plastic |
| Body dimensions | 10.6x32x20mm |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | sensitivity adjustable |
| Response time | <1.5ms |
| Operation mode | background suppress |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |