Fuse holder; THT; 6.3x32mm; -40÷85°C; 16A; Mat: thermoplastic; 5mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK-HBH-I-R
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK-HBH-I-R
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; THT; 6.3x32mm; -40÷85°C; 16A; Mat: thermoplastic; 5mΩ
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Leads | for soldering |
| Version | horizontal |
| Series | HB |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 16A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |
| Contact resistance | 5mΩ |