Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 20A; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK-HTB-22I-R
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK-HTB-22I-R
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 20A; black
| Mounting | on panel |
| Colour | black |
| Leads | for soldering, straight, connectors |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 20A |
| Mounting hole diameter | Ø12.8mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder with cover |
| Cap type | snap-in |