Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 5x20mm; 16A; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK-HTB-26M-R
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK-HTB-26M-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 5x20mm; 16A; on panel
| Mounting | on panel |
| Colour | black |
| Leads | quick connect terminal, straight, connectors |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 16A |
| Mounting hole diameter | Ø12.8mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder with cover |
| Cap type | snap-in |