Fuse holder; THT; 6.3A; Mat: PPS,thermoplastic; UL94V-0; 5.08mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK-PCS
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK-PCS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; THT; 6.3A; Mat: PPS,thermoplastic; UL94V-0; 5.08mm
| Mounting | THT |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Leads | 2pin, for soldering |
| Contact material | brass |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |