Fuse holder; cylindrical fuses; THT; 5x20mm; 10A; UL94V-0; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1-H15-V-1
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: BK1-H15-V-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; THT; 5x20mm; 10A; UL94V-0; black
| Mounting | THT |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Leads | for soldering |
| Version | vertical |
| Contact material | copper |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 10A |
| Mounting hole diameter | Ø1.3mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |