Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 30A; UL94HB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1-HPS-611E
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK1-HPS-611E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 30A; UL94HB
| Mounting | on panel |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Leads | quick connect terminal |
| Contact material | brass |
| Flammability rating | UL94HB |
| Maximum current | 30A |
| Rated voltage | 600V AC |
| Panel thickness | ≤ 1.5mm |
| Type of fuse accessories | fuse holder with cover |
| Cap type | bayonet cap |