Fuse holder with cover; cylindrical fuses; THT; 5mm; 20A; UL94V-0
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
BK1-HTC-15M
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: BK1-HTC-15M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder with cover; cylindrical fuses; THT; 5mm; 20A; UL94V-0
| Mounting | THT |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 22mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 20A |
| Mounting hole diameter | Ø1.5mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder with cover |