Fuse: fuse; quick blow; 6.3A; 250VAC; cylindrical,glass; 5x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1-S500-6-3-R
Tootja: EATON/Bussmann
Tootja tootekood: BK1-S500-6-3-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 6.3A; 250VAC; cylindrical,glass; 5x20mm
| Resistance | 10mΩ |
| Kind of fuse | cylindrical, glass, miniature |
| Kind of package | bag |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Current rating | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Voltage drop | 120mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Energy I2t | 69A<sup>2</sup>s |
| Breaking capacity | 63A |