Power supply: laboratory; Channels: 1; 1÷36VDC; 0÷3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1550
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK1550
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; Channels: 1; 1÷36VDC; 0÷3A
| Output current | 0...3A |
| Supply voltage | 230V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Dimensions | 70x150x250mm |
| Output voltage | 1...36V DC |
| Kind of display used | LCD |
| Kind of power supply | adjustable, single-channel |
| Measuring instrument features | USB charging port |