Power supply: laboratory; Channels: 1; 1÷60V; 0÷5A; Interface: USB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1685B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK1685B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; Channels: 1; 1÷60V; 0÷5A; Interface: USB
| Output current | 0...5A |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage |
| Interface | USB |
| Dimensions | 200x90x208mm |
| Output voltage | 1...60V DC |
| Kind of display used | LED |
| Kind of power supply | adjustable, single-channel |
| Standard equipment | mains cable, USB cable, user's manual, remote control connector |