Meter: frequency; LCD 0,5"; 10 digits; Ch: 2; 1mHz÷3GHz; 5÷40°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK1823B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK1823B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: frequency; LCD 0,5"; 10 digits; Ch: 2; 1mHz÷3GHz; 5÷40°C
| Supply voltage | 85...240V AC |
| Operating temperature | 5...40°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | USB |
| Dimensions | 260x88x235mm |
| Producer guarantee (months) | 36 |
| Power supply | mains power supply |
| Conform to the norm | EN 61010, EN61326 |
| Measuring instrument features | HOLD function, low-pass filter, remote control capability, trigger level function |
| Standard equipment | adapter AC, manufacturer's calibration certificate |
| Type of meter | frequency meter |
| Measurement | frequency, period |