Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 5mm; 10A; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2-HTC-607M
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: BK2-HTC-607M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder with cover; cylindrical fuses; 5mm; 10A; on panel
| Mounting | on panel |
| Colour | black |
| Contact plating | nickel plated |
| Leads | connectors |
| Contact material | copper alloy |
| Body material | NYLON 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Maximum current | 10A |
| Mounting hole diameter | Ø11.2mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder with cover |
| Cap type | screw in |