Fuse: PTC polymer; 600mA; Imax: 10A; PCB,THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
162.0
Tootekood:
BK250-600-SZ
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: BK250-600-SZ
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 600mA; Imax: 10A; PCB,THT
| Mounting | PCB, THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Maximum current | 10A |
| Current rating | 600mA |
| Max. voltage | 250V |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 1.2A |
| Min. resistance | 600mΩ |