Handheld oscilloscope; 200MHz; 8bit; LCD TFT; Ch: 2; 1Gsps; 12Mpts
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2512B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK2512B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Handheld oscilloscope; 200MHz; 8bit; LCD TFT; Ch: 2; 1Gsps; 12Mpts
| Supply voltage | 100...240V |
| IP rating | IP51 |
| Number of channels | 2 |
| Interface | USB device, USB Host |
| Kind of display used | TFT |
| Display resolution | 640x480 |
| Screen size | 5.6" |
| Max. input voltage | 300V |
| Trigger | dropout, falling-edge, impulse width, interval, rising-edge, video signal, window |
| Standard equipment | carrying case, 2 oscilloscope probes, USB cable |
| Sampling | 1Gsps |
| Type of oscilloscope | hand oscilloscope |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger source | CH1, CH2 |