Oscilloscope: digital
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2568
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK2568
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oscilloscope: digital
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 10...40°C |
| Number of channels | 2 |
| Interface | LAN, USB |
| Display resolution | 800x480 |
| Max. input voltage | 400V |
| Trigger | dropout, falling-edge, interval, rising-edge, video signal, window |
| Measuring instrument features | automatic measurement of many parameters, digital filter function, Pass/Fail function, mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication, FFT, derivative, integral, square root |
| Standard equipment | mains cable, manufacturer's calibration certificate, oscilloscope probe (1 per channel), USB cable |
| Sampling | 2Gsps |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |
| Input coupling | AC, DC, GND |
| Trigger source | CH1, CH2 |
| Trigger coupling | AC, DC, highpass, lowpass, noise |