Spectrum analyzer; Display 1: TFT 10,1" (1024x600); In.imp: 50Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2683
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK2683
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Spectrum analyzer; Display 1: TFT 10,1" (1024x600); In.imp: 50Ω
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Interface | LAN, USB device, USB Host |
| Dimensions | 393x207x116.5mm |
| Display resolution | 1024x600 |
| Input impedance | 50Ω |
| Kind of input connector | N female |
| Resolution | 1Hz |
| Measuring instrument features | 2D and 3D spectrum monitor |
| Standard equipment | manufacturer's calibration certificate, power supply |
| Type of meter | spectrum analyzer |
| Measurement | power |
| Sensitivity dB | -161dB |