Digital multimeter; LCD 3,5 digit (1999); 2,5x/s; VAC: 200/750V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2703C
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK2703C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD 3,5 digit (1999); 2,5x/s; VAC: 200/750V
| Operating temperature | 0...50°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 600V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | low battery indicator, manual ranging |
| Standard equipment | test leads, user's manual, fuse |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC voltage, continuity, DC current, DC voltage, resistance |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 2,5x/s |
| Weight with battery | 285g |