Meter: resistance; TFT 4,3" (480x272) 5,5 digit; Resol: 1uΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2841
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK2841
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Meter: resistance; TFT 4,3" (480x272) 5,5 digit; Resol: 1uΩ
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Interface | LAN, RS232, USB |
| Dimensions | 215x89x360mm |
| Kind of display used | TFT 4,3" |
| Display resolution | 480x272 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, BIN comparator function, selectable power line filter |
| Standard equipment | Kelvin test leads, manufacturer's calibration certificate, power supply, temperature probe |
| Measuring resolution | 1µΩ |
| Type of meter | resistance |
| Measurement | resistance, temperature (external probe required) |