Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 400VDC; Ø10x16mm; ±20%; 5000h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK2G475M10016BB
Tootja: SAMWHA
Tootja tootekood: BK2G475M10016BB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 4.7uF; 400VDC; Ø10x16mm; ±20%; 5000h
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Operating temperature | ≤ 125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 16mm |
| Body dimensions | Ø10x16mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 4.7µF |
| Type of capacitor | electrolytic |
| Service life | 5000h |