Digital multimeter; USB; LCD; (40000); 3x/s; Temp: -200÷1200°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK391B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK391B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; USB; LCD; (40000); 3x/s; Temp: -200÷1200°C
| Operating temperature | -10...50°C |
| Interface | USB |
| Temperature measuring range | -200...1200°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Measuring instrument features | AUTO HOLD, automatic power-off, low battery indicator |
| Standard equipment | case, test leads ( 2pcs.), USB cable |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature |
| Continuity test | acoustic indication |
| Sampling | 3x/s |
| True effective value measurement | True RMS AC, True RMS AC+DC |