Digital multimeter; LCD 4,83 digits (60000),bargraph; True RMS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK393
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK393
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Digital multimeter; LCD 4,83 digits (60000),bargraph; True RMS
| Operating temperature | 0...50°C |
| Interface | USB |
| Temperature measuring range | -50...1300°C |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | EN 61010 |
| Measuring instrument features | auto and manual ranging, automatic power-off, HOLD function, MIN/MAX function, PEAK HOLD function |
| Standard equipment | test leads, USB cable, user's manual |
| Type of meter | digital multimeter |
| Measurement | AC current, AC voltage, capacitance, DC current, DC voltage, frequency, resistance, temperature (external probe required) |
| Weight with battery | 400g |
| True effective value measurement | True RMS |