Generator: function
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK4005DDS
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK4005DDS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: function
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 1 |
| Dimensions | 279.4x101.6x297.2mm |
| Kind of display used | LED |
| Measuring instrument features | Direct Digital Synthesized (DDS) technology |
| Standard equipment | BNC-BNC cable, power supply, test lead (BNC - crocodile clips), user's manual |
| Output parameters | impedance: 50Ω |
| Waveforms | sinus, square, triangle |