Generator: function
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BK4013B
Tootja: B&K PRECISION
Tootja tootekood: BK4013B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Generator: function
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | output short circuit, over current, anti-overvoltage |
| Dimensions | 213x88x210mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | Direct Digital Synthesized (DDS) technology, 9 sets memory |
| Standard equipment | mains cable, manufacturer's calibration certificate |
| Output parameters | impedance: 50Ω |
| Waveform frequency range | 0,1Hz...12MHz (rectangular waveform), 0,1Hz...12MHz (sinus waveform), 0,1Hz...1MHz (triangle waveform) |
| Waveforms | sinus, square, triangle |